درجه حرارت بدن یکی از مهمترین علائم حیاتی برای انسان است و از این رو تغییرات آن به خصوص افزایش درجه حرارت بدن (تب) به عنوان یکی از اولین پاسخهای دفاعی بدن به شمار می آید. در حالی که استفاده از تب سنجهای جیوه ای با توجه به خطرات بالقوه آن در سطح جهان روز به روز با استقبال کمتری روبرو میشود، تب سنجهای دیجیتال، اولتراسونیک و مادون قرمز مناسب جهت طیف وسیعی از مصرف کنندگان (از پزشکان حرفه ای تا مصرف کنندگان خانگی) به عنوان جایگزینی بسیار مناسب و دقیق به بازار عرضه شده اند. در این قسمت اقلامی از انواع تب سنجهای دیجیتال که مناسب مصارف حرفه ای پزشکی میباشند عرضه شده اند. برندهای معتبر ولش آلن، ریشتر، امرن، میکرولایف و بیورر از جمله برندهای عرضه شده جهت تب سنجها یا ترمومترهای دیجیتال تخصصی حرفه ای میباشند. 

در این بخش، با توجه به انتظارات و حساسیتهای مرتبط با اندازه گیری دما در حرفه پزشکی، گروهی از دماسنجهای دیجیتال با دقتهای بالاتر و تکنولوژیهای پیشرفته تر عرضه شده اند. برای مشاهده دماسنجهای ساده تر و ارزان تر می توانید به قسمت تب سنج دیجیتال در بخش تجهیزات پزشکی خانگی مراجعه نمایید.

روش های مختلف سنجش دما شامل اندازه گیری از طریق پوست، گوش، زیربقل، زیر زبان، پیشانی و مقعد می باشند. از آنجا که هیپوتالاموس که کنترل دمای بدن را انجام می دهد نزدیک به گوش است، دمای گرفته شده از گوش نسبت به دمای گرفته شده از دیگر نقاط بدن، سریعتر تغییرات دمایی بدن را گزارش می کند. دمای گرفته شده از نقاط مختلف بدن نباید با هم مقایسه شوند چرا که دامنه نرمال دمای نقاط مختلف بدن با یکدیگر یکسان نیستند. دامنه نرمال دمای گرفته از پوست 34.7 تا 37.3، دهان 35.5 تا 37.5، مقعد 36.6 تا 38 می باشند. حتی ممکن است دمای سنجش شده از یک گوش با دمای گوش دیگر متفاوت باشد. بنابر این بهتر است سنجش دما را همواره از یک گوش انجام دهید. همچنین تغییرات محیطی مانند آب باقیمانده در گوش پس از استخر، پوشاندن گوش با کلاه، سرما و گرمای شدید محیطی ممکن است در روند سنجش دما خطا ایجاد کنند. بنابر این برای حصول دقت بالای اندازه گیری اطمینان حاصل نمائید که سنجش در شرایط دمای محیطی نرمال صورت گیرد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب زیر از وبلاگ درمان کالا را مطالعه بفرمایید:

چه تب سنجی برای شما مناسب است؟

Product was successfully added to your shopping cart.

دما سنج دیجیتال

فیلترها
تنظیم جهت نزولی

آیتم‌های 1 تا 36 از مجموع 45 تا

  1. ۱
  2. ۲
تنظیم جهت نزولی

آیتم‌های 1 تا 36 از مجموع 45 تا

  1. ۱
  2. ۲